slunce
mrak mrak mrak mrak mrak mrak

Co potřebuji do MŠ

Co potřebuje dítě v MŠ.

  1. Vhodné bačkory, či obuv na přezutí zajišťující bezpečnost dítěte při činnostech (uzavřená pevná špička i pata, nejlépe bez zapínání, zavazování, z bezpečnostních důvodů ne pantofle a croscky).
  2. Vhodnou obuv na ven (s ohledem na počasí).
  3. Holínky.
  4. Oblečení do třídy - tepláky, triko, mikinu, ponožky, punčocháče nebo legíny, zástěrky, sukně, spodní prádlo. Do třídy určitě nepatří tuhé nepoddajné a těsné oblečení, ve kterém se děti špatně hýbou (rifle), špatně se jim cvičí.
  5. Oblečení na hry a pobyt venku, které si dítě může ušpinit a nevyužívá jej při pobytu v MŠ! Jiné oblečení, než to co mají ve třídě - z hygienických důvodů není možné, aby pobývaly ve stejných teplácích, kraťasech, sukýnkách….. venku i ve třídě, (tepláky, starší obuv, při teplém počasí krátké kalhoty, pokrývka hlavy …). Pokud je zima - zateplené kalhoty, teplejší legíny, svetr, kombinéza, nákrčník, čepice, palčáky.
  6. Náhradní oblečení: pro případ polití, umazání, šlápnutí do kaluže, pomočení, uložte do sáčku, tašky, batůžku – co si na toto oblečení donesete a bude zůstávat v šatně v MŠ - kalhotky, slipy, triko, tepláky, punčocháče, ponožky...
  7. Pyžamo, noční košilku - každý pátek si je děti nosí domů vyprat a v pondělí nosí čisté.
  8. Pláštěnku.
  9. Vlastní hřeben v obalu nebo pouzdru (hygienické důvody).
  10. Fotky 2 ks.
Papírové kapesníky dávejte dětem do kapsičky.

Při oblékání a svlékání v šatně si najděte čas pro své dítě. Dejte jim možnost, aby Vám ukázalo, jak je šikovné a jak to s oblékáním umí. V mateřské škole se učí samostatnosti, proto je velmi důležité vědět, že pokud jednou už dokázal, že něco umí, tak je ta schopnost již trvalá. Pokud si obuje jednu botu, umí obout i druhou. (-:

Prosíme, všechny věci podepište!

Děkujeme MŠ Sluníčko.

Vytvořeno 22.6.2021 13:37:52 | přečteno 1329x | myjj