slunce
mrak mrak mrak mrak mrak mrak

Únor 2021

OŠETŘOVNÉ, NEBO OČR. 
Někteří JSTE CHTĚLI OČR ( máte nemocné dítě) – ale to trvá pouze POZOR  9 dní.
Někdo máte od prvního dne uzavření MŠ – Žádost o ošetřovné – to bude asi většina z Vás ( vypisujete si sami, nevypisuje MŠ a dáváte zaměstnavateli):

Žádost o ošetřovné při péči o dítě za kalendářní měsíc, ve kterém bylo uzavřeno výchovné zařízení (škola) či jeho část a vyplnili jste na portálu OSSZ ČSSZ https://www.cssz.cz/ Žádost a dali jí zaměstnavateli. Ptáte se, co vyplnit do této žádosti níže kopíruji – máte tona webu MŠ v ikona souboruVýpis usnesení RM 32.21

Na něj píšete důvod uzavření: tento týden: 32/21 Rada města po projednání schvaluje dočasné přerušení provozu MŠ Hodkovice nad Mohelkou s platností od 22. 02. 2021 do 28. 02. 2021. Nebo si jen prodlužte dny, kdo jste vypisoval už min. týden a psali jste tam KHS nařídila karanténu, nebo podobně. A zaškrtáte pravdivě dny o pečování.

Vážení rodiče, 

vzhledem k vysokému podílu pozitivních osob ve středečním testování je karanténa pro některé děti a zaměstnance prodloužena, díky tomu je z provozních důvodů mateřská škola uzavřena do 27.2.2021. Předpokládáme, že provoz MŠ bude obnoven 1.3.2021.

ikona souboruVýpis usnesení RM 32.21

Každý máte karanténu individuální.

Kdo je negativní končí mu karanténa 21.2.2021, kdo  je pozitivní někomu končí karanténa 27.2.2021, někomu končí 3.3.2021, a dále pak individuálně dle sdělení přímo od hygieny. Všem bylo voláno hygienou. 

Dětem, které se rozhodnutím rodičů zúčastnily testování jinde a jindy než při hromadném v MŠ, bylo hygienou voláno, do kdy mají karanténu.

Dětem, které se rozhodnutím rodičů nezúčastnily testování a nechaly tím marně uplynout testovací termín, se prodlužuje karanténa do 25.2.2021.

Pokud si nebudete vědět rady zdali pokračovat v OČR, nebo jste OSVČ a máte Ošetřovné, nebo někdo vyplňoval Ošetřovné na portálu OSSZ a žádal přímo přes portál o Ošetřovné a předává svému zaměstnavateli, poraďte se s pediatrem, nebo  volejte na OSSZ. Každý to máte jinak (jinak to může být i u pozitivních a jinak u negativních dětí). 

Děti, co mají povinné předškolní vzdělávání povinné, bude probíhat nadále distančně. Pokud je dítě nemocné a nemůže se distančního vzdělávání zúčastnit, řádně ho prosím omluvte z distančního vzdělávání. 

Ostatním dětem, které nemají povinné předškolní vzdělávání, jsou a budou dále také posílány náměty k procvičování a záleží na Vás a dětech zdali to budete dělat.

Omlouváme se  všem rodičům  za problémy, kterým v této nelehké době neumíme zabránit.

Děkujeme za součinnost při získávání potřebných údajů i dodržování pokynů KHS.

Děkujeme všem za pochopení. Přejeme hodně zdraví a nemocným brzké uzdravení. Mgr. Irena Ryplová, ředitelka mateřské školy a kolektiv MŠ.

Vážení rodiče,

Vyhlášení karantény pro celou mateřskou školu

Dle sdělení Krajské hygienické stanice z 12. 2. 2021, 10. 20 hod., JE VŠEM DĚTEM A ZAMĚSTNANCŮM Z CELÉ MATEŘSKÉ ŠKOLY Podlesí 560, kteří byli přítomni v mateřské škole 10. 2. 2021 A 11. 2. 2021 NAŘÍZENA KARANTÉNA kvůli úzkému kontaktu s osobou, u níž byl zjištěn pozitivní výskyt nemoci SARS Cov 19.

Karanténa je nařízena s okamžitou platností od 11. 2. 2021 (11. 2. 2021 – jak jsme včera ihned kontaktovali všechny rodiče, jak šlo e-maily, sms, web, facebook –  až v 19 hodin nám to přišlo z KHS – tak jsme jednali dle jejich instrukcí a zatím tak stroze, jak to bylo nejnutnější) do 20. 2. 2021 včetně, tj. 10 dní od kontaktu s pozitivně testovanou osobou. Dle výsledku testu, se může stát, že se bud individuálně, nebo společně prodlouží. Prodloužení dle slov KHS, by mohlo být o jeden den, pokud bude někdo další pozitivní, dále pak individuálně. V karanténě budou pouze ti, kteří byli s osobami v kontaktu, to znamená rodiče dětí a rodinní příslušníci v karanténě nejsou. Do karantény by se rodinní příslušníci  dostali v případě, že by některé další dítě, nebo další učitel byli pozitivní. V takovém případě by se karanténa posunula o den tedy do 21. 2. 2021, protože děti byly spolu v MŠ ještě 11. 2. 2020.

Rodiče mají nárok na ošetřovné. Kontaktujte prosím ošetřujícího dětského lékaře (pediatra), MŠ nevydává, ale pediatr.

Prosím reagujte na telefonáty z čísel tříd musíme doplnit údaje, k nimž normálně nemáme kvůli GDPR přístup (rodné číslo dítěte, ošetřující lékař, pojištovna…), kdo jste již dodal, děkujeme.

Děti, které nebyly v dané dny přítomny ve školce –  zůstávají doma po dobu karantény celé MŠ.

O ZNOVUOTEVŘENÍ, BUDEME INFORMOVAT – AŽ PO VÝSLEDCÍCH TESTU A JEJICH ZRPRACOVÁNÍ KHS. IHNED VÁM TO OPĚT NAPÍŠEME.

MŠ bude desinfikována ozonem, abychom zabránili dalšímu přenosu.

Testování dětí v karanténě

Do naší MŠ přijede covidová odběrová sanitka 17. 2. 2021 v 8.00 hodin a UDĚLÁ HROMADNÝ odběr vzorků dětí a personálu – bude proveden centrálně. Sanitka bude přistavena u MŠ u ředitelny (u kontejnerů na odpad) u nového pavilonu Ježečků, vedle DPS, ne od sídliště. Prosíme o roušky, respirátory kdo má a o dodržování rozestupů. Děti jdou s rodičem a s rodičem jdou na test a opět s rodičem odchází. Děkujeme velmi za to, že se se svými dětmi dostavíte včas. Testování dle KHS nelze rozdělit na časy, MÁME OD KHS NAPSÁNO HROMADNĚ. V PŘÍPADĚ DOTAZŮ ohledně odběrů SE OBRACEJTE NA KHS LBC.

Děkuji za pochopení a důsledné dodržování § 45, odst. 3 zákona O ochraně veřejného zdraví.

Informaci o výsledku testu svého dítěte obdržíte od hygieny prostřednictvím SMS ca do 24 hodin od odběru. KDO BUDE POZITIVNÍ, PROSÍME O NAHLÁŠENÍ DO MŠ SMSKOU – 720 041 319.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI, POCHOPENÍ A SOUČINNOST. SPOLEČNĚ TO VŠICHNI ZVLÁDNEME, PŘEJI TĚM CO JSTE NEMOCNÍ, ABY JSTE SE BRZY UZDRAVILI, MOC NA VÁS MYSLÍME A TĚM, CO JSOU ZDRAVÍ, ABY MĚLI DÁLE PEVNÉ ZDRAVÍ.

S pozdravem Mgr.  Irena Ryplová a kolektiv MŠ Sluníčko.

VÁŽENÍ RODIČE OZNAMUJEME VÁM, ŽE CELÁ MŠ JE DNE ( ZÍTRA) 12.2.2021 Z DŮVODU KARANTÉNY UZAVŘENA.

PODROBNĚJŠÍ INFORMACE VÁM ZAŠLEME IHNED, JAKMILE NÁM JE KHS LBC DODÁ. TÝKÁ SE TO VČETNĚ POČTU DNÍ  KARANTÉNY. 
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. 
S pozdravem Mgr. Irena Ryplová a kolektiv MŠ.
  • Plavání předškoláků – zrušeno
  • 25. 2. 2021 Masopustní karneval v Mateřské škole
  • 11. 2., 12. 2., 15. 2., 16. 2., Projektový den – Zdraví dětem
  • 8. 2. 2021 Divadlo Koloběžka Cirkus na kolečkách – zrušeno

Vytvořeno 29.6.2021 10:37:32 | přečteno 178x | tana